article

Polityka prywatności

1. Dane dotyczące użytkowników serwisu internetowego ksiegarnia.nowakonfederacja.pl przetwarzane są przez Fundację Nowa Rzeczpospolita, z siedzibą w Warszawie, Al. Solidarności 115/2, 00-140 Warszawa, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS  0000465315, NIP 5252556490, (dalej zwane “Fundacja Nowa Rzeczpospolita”),  będące w odniesieniu do danych osobowych użytkowników administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  2. Zbierane przez Fundację Nowa Rzeczpospolita dane osobowe użytkowników przetwarzamy w sposób zgodny z zakresem udzielonego przez użytkownika zezwolenia lub na podstawie innych ustawowych przesłanek legalizujących przetwarzanie danych (przede wszystkim w celu realizacji usług oraz w prawnie usprawiedliwionym celu Fundacji Nowa Rzeczpospolita – marketingu bezpośrednim naszych produktów lub usług), zgodnie z wymogami prawa polskiego, w szczególności w zgodzie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  3. Każdemu użytkownikowi przysługuje dostęp do dotyczących go danych w celu ich weryfikacji, modyfikacji lub też usunięcia. Podawanie danych osobowych jest dobrowolne.
  4. Fundacja Nowa Rzeczpospolita nie przekazuje, nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych osobowych użytkowników innym osobom lub instytucjom, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie użytkownika, lub też na żądanie uprawnionych na podstawie prawa organów państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
  9. Tworzenia anonimowych statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez Państwa, mającym na celu ulepszenie jego struktury oraz zawartości.
  11. Serwis wykorzystuje także wtyczki zewnętrznych serwisów internetowych, pozwalających na umieszczanie w serwisie komentarzy lub dzielenie się zamieszczonymi w serwisie materiałami. Korzystając z wtyczek zewnętrznych serwisów internetowych, podlegają Państwo pod regulamin i politykę prywatności tych serwisów, które mogą gromadzić dodatkowe dane osobowe o Użytkownikach lub wykorzystywać zgromadzone informacje do dodatkowych celów (np. reklamowych).

W przypadku pytań użytkowników dotyczących stosowanej przez Fundację Nowa Rzeczpospolita Polityki Prywatności oraz Regulaminu, jak również w celu realizacji powyżej określonych uprawnień prosimy o kontakt na adres wskazany w punkcie I.1. lub pocztą elektroniczną na adres redakcja@nowakonfederacja.pl