Poza protokołem

Kulisy polskiej polityki i dyplomacji

O książce

Jerzy Marek Nowakowski – były ambasador RP na Łotwie i w Armenii, były podsekretarz stanu w KPRM, historyk, dziennikarz, publicysta w rozmowie z Gabrielą Masztafiak odkrywa nieznane dotąd konteksty polskiej polityki. Ta rozmowa to podróż wytyczana nie tylko kolejnymi etapami urzędniczej pracy przypadającej na czas reorientacji polskiej polityki zagranicznej po upadku komunizmu, lecz także osobistymi relacjami w gronie najważniejszych postaci tworzącej się po 1989 roku sceny politycznej. Mając w karierze epizod dziennikarski, amb. Nowakowski nie gryzie się w język opisując ówczesne relacje medialno-polityczno-biznesowe ze służbami specjalnymi w tle, które trwale wpłynęły na kształt mediów, jakie znamy dziś.

Jak wyglądały pierwsze lata współpracy z Rosjanami po transformacji ustrojowej w Polsce? Kto odegrał główną rolę w negocjacjach warunków przystąpienia do NATO? Jaki klimat panował wśród państw Unii Europejskiej podczas rozmów akcesyjnych? Czy wątek agenturalnej współpracy ambasadora z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi został sprokurowany na polityczne zamówienie? Jak tworzyło się Prawo i Sprawiedliwość? “Poza protokołem. Kulisy polskiej polityki i dyplomacji” to zapis rozmów pozbawionych ogólników i dyplomatycznych uników.

O autorze

Jerzy Marek Nowakowski- historyk, dyplomata. Był m.in. dyrektorem Ośrodka Studiów Międzynarodowych Senatu, podsekretarzem stanu i głównym doradcą ds. zagranicznych w rządzie premiera Buzka, zastępcą redaktora naczelnego tygodnika “Wprost”. Ostatnio ambasador RP w Rydze i Erywaniu. Autor kilkuset publikacji na temat polskiej polityki zagranicznej i historii Polski w epoce międzywojennej.

Gabriela Masztafiak– Politolog z zawodu i zamiłowania, z widokiem na studia doktoranckie. Zaangażowana w proces zaglądania za kulisy polityki. Łączę kropki dziś i odnoszę je do myśli politycznej kiedyś. Interesuje mnie historia XX w., ze szczególnym naciskiem na 1989 rok w publicystyce, wywiadzie i reportażu. Próbuję otaczać się dobrymi książkami, dlatego prowadzę Księgarnię Nowej Konfederacji.

Czym możemy się Tobie odwdzięczyć?

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty, w tym na książkę “Poza protokołem” po publikacji

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na trzy książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz na książkę “Poza protokołem” po publikacji

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na jedną książkę, która ukazała się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz na książkę “Poza protokołem” po publikacji

* prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i