Cyfrowy wzmacniacz chaosu

Cichy zabójca nowoczesności

Publikacje takie jak ta przywracają nadzieję, że polska eseistyka polityczna nie jest zagrożona wymarciem, a wręcz przeciwnie – ma przed sobą perspektywiczną przyszłość.

Opis książki

Poznawanie otaczającego nas świata to jedno z najbardziej charakterystycznych ludzkich pragnień. Wartość tego pragnienia rośnie, ponieważ nasza planeta zmienia się w zawrotnym tempie. Nowe kierunki w myśleniu, zanik chrześcijaństwa, postęp w neuronauce i psychologii ewolucyjnej sprawiają, że dotychczasowe pojmowanie rzeczywistości przestaje być wystarczające.

Autor, sięgając po narzędzia psychologii, a także odnosząc się do dziedzin takich jak fizyka czy zarządzanie, dokonuje dekonstrukcji niektórych przekonań. Jednocześnie jednak stara się złożyć je na nowo, tworząc spójną narrację. Ten zbiór tekstów może być pomocny w zrozumieniu lub radzeniu sobie z płynnością nowoczesności.

Autorzy

Przemysław Gębala Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, absolwent UAM na kierunku fizyka teoretyczna. Sekretarz redakcji i dziennikarz drugiego po Gazecie Wyborczej prywatnego tytułu prasowego w Polsce: Wielkopolskiej Gazety Handlowej. Członek zespołu redakcyjnego, a później również wydawca pisma konserwatystów i liberałów „Stańczyk”. Publikował też w tygodnikach „Najwyższy Czas!” i „Solidarność”. Przedsiębiorca.

Zajmuje się tematyką złożoności i jej wpływem na zarządzanie we wszystkich jego aspektach, szczególnie w kontekstach psychologii behawioralnej i ewolucyjnej, biologii, medycyny, teorii sieci, teorii chaosu i probabilistyki. Zwolennik wprowadzenia nowych pojęć zdolnych opisywać złożoność współczesnego świata i jej konsekwencje. Na łamach Nowej Konfederacji zaproponował pojęcie Naszyzmu i nową definicję Teorii Ograniczeń (Theory od Constraints – TOC).

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Przygotowanie tego projektu wymaga znacznych nakładów finansowych, które musimy przeznaczyć na wybór i redakcję tekstów, zlecenie korekty, a także składu publikacji oraz przygotowanie pełnej szaty graficznej. Dodatkowo konieczne jest zrealizowanie licznych działań promocyjnych, które będą miały na celu zwiększenie rozpoznawalności publikacji w różnych grupach, nie tylko w jednej „bańce” informacyjnej.

zrzutka

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty, w tym na książkę “ Cyfrowy wzmacniacz chaosu” po publikacji
  • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (obowiązuje do 14.02.2024)

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na trzy wybrane książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty, w tym na książkę „Cyfrowy wzmacniacz chaosu” po publikacji