Wesprzyj wydanie i promocję polskiego tłumaczenia

"THE AGE OF AI"

Henry A. Kissinger, Eric Schmidt, Daniel Huttenlocher

Opis książki

Trzej najwybitniejsi myśliciele z różnych dziedzin spotkali się, aby zgłębić tajemnice sztucznej inteligencji (AI). Ta niepowtarzalna książka jest analizą tego, jak AI przenika nasze życie i zmienia świat wokół nas. Od opanowywania szachowych mistrzów do odkrywania nowych antybiotyków – sztuczna inteligencja nieustannie nas zaskakuje swoimi zdolnościami.

Jesteśmy świadkami niezwykłego przesilenia w historii ludzkości. AI, które kiedyś było tylko fantazją science fiction, stało się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości. Teraz pytanie brzmi: “Co to oznacza dla nas wszystkich?” W “The Age of AI” trzej czołowi myśliciele zanurzają się w tę zagadkę, aby odpowiedzieć na to pytanie. W jaki sposób sztuczna inteligencja wpłynie na nasze społeczeństwa, wiedzę i politykę? Jakie wyzwania i szanse niesie za sobą era AI?

Autorzy

Henry A. Kissinger pełnił funkcję 56. Sekretarza Stanu od września 1973 do stycznia 1977. Pełnił również funkcję Asystenta Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Narodowego od stycznia 1969 do listopada 1975. Otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1973, Medal Prezydencki Wolności w 1977 r. i Medalem Wolności w 1986 r. Obecnie jest prezesem Kissinger Associates, Inc., międzynarodowej firmy konsultingowej.

Eric Schmidt jest znakomitym technologiem, przedsiębiorcą i filantropem. Jako dyrektor generalny Google był pionierem transformacji Google ze start-upu z Doliny Krzemowej w światowego lidera technologicznego. Pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Google w latach 2001-2011, prezesa wykonawczego w latach 2011-2018, a ostatnio jako doradca techniczny w latach 2018-2020. Pod jego przywództwem Google radykalnie powiększyło swoją infrastrukturę i zdywersyfikowało ofertę produktów, zachowując przy tym silną kulturę innowacyjności. Przed rozpoczęciem kariery w Google Eric zajmował kierownicze stanowiska w firmach Novell i Sun Microsystems, Inc.

Daniel Huttenlocher jest inauguracyjnym dziekanem MIT Schwarzman College of Computing. Wcześniej pełnił funkcję dziekana założyciela i wicedyrektora Cornell Tech, zorientowanej na technologię cyfrową szkoły wyższej utworzonej przez Cornell University w Nowym Jorku. Ma połączenie doświadczenia akademickiego i branżowego, jako członek wydziału informatyki w Cornell i MIT, badacz i menedżer w Xerox Palo Alto Research Center (PARC) oraz CTO start-upu fintech. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady Fundacji Johna D. i Catherine T. MacArthur oraz członka zarządów Corning Inc. i Amazon.com.

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Przygotowanie tego ambitnego projektu wymaga znacznych nakładów finansowych, które musimy przeznaczyć na zakup licencji wydawniczej, zlecenie tłumaczenia doświadczonemu w tej dziedzinie ekspertowi, przygotowanie szaty graficznej oraz szeroki zakres prac redaktorskich.

Podzielcie się naszym przesłaniem:

Wasze wsparcie jest kluczowe, ale możecie także pomóc, udostępniając nasz projekt innym. Podzielcie się nim na mediach społecznościowych, opowiedzcie swoim przyjaciołom i rodzinie o tej wyjątkowej książce. Wspólnie możemy osiągnąć nasz cel i rozpowszechnić wiedzę o erze sztucznej inteligencji.

Zapraszamy do przyłączenia się do nas w podróży po erze AI!

Dołączcie do nas, abyśmy wspólnie zgłębili zagadki sztucznej inteligencji i zrozumieli jej wpływ na naszą przyszłość. Wierzymy, że ta książka będzie kluczowym przewodnikiem po “The Age of AI”, a Wasze wsparcie uczyni to możliwym.

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz na książkę “Era sztucznej inteligencji” po publikacji
  • zaproszenie do zamkniętej grupy darczyńców na Facebooku i Twitterze prowadzonej przez Nową Konfederację

• kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na trzy książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz na książkę “Era sztucznej inteligencji” po publikacji

*prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i potwierdzenie zgody na wpisanie na listę darczyńców