Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco i bierz udział w promocjach!
Dołącz do nas i łap wyjątkowe promocje!
preloader

Wesprzyj wydanie i promocję książki

Astropolityka – klasyczna geopolityka w epoce kosmicznej

Everett C. Dolman

W przeciwieństwie do wielu badań nad wojskową strategią kosmiczną, które koncentrowały się na kontrowersjach wokół broni antysatelitarnej i obrony przeciwrakietowej, Everett Dolman w książce „Astropolityka – klasyczna geopolityka w epoce kosmicznej” zawiera analizę ewolucji i potencjału „wysokiej granicy”…

O książce:

„Astropolityka” jest książką jeszcze niewydaną w Polsce, opisującą w sposób systematyczny i naukowy proces wchodzenia ludzkości w erę kosmicznej rywalizacji, która będzie wyznaczała pozycję mocarstw i wielu innych państw, w tym Polski, w tej nowej erze.

Książka należy już do klasyki tematyki astropolityki, służąc często za podręcznik dla prowadzących zajęcia z tego zakresu. Jak pisze w recenzji książki John Berryman z University of London „W przeciwieństwie do wielu badań nad wojskową strategią kosmiczną, które koncentrowały się na kontrowersjach wokół broni antysatelitarnej i obrony przeciwrakietowej, Everett Dolman w książce „Astropolitik: Classical Geopolitics in the Space Age” zawiera analizę ewolucji i potencjału „wysokiej granicy” – przestrzeni jako środowiska strategicznego, czerpiąc z wkładu teorii geopolitycznych. Jako taka, ta aktualna praca stanowi wyjątkowy wkład w wciąż słabo rozwiniętą dziedzinę teorii sił kosmicznych” (Space Policy, Volume 19, Issue 1, p. 75-76.).

Z tych powodów publikacja książki „Astropolityka” przyczyni się do wzrostu wiedzy i świadomości w zakresie nauk politycznych i społecznych, zwłaszcza w obszarze kluczowych przemian, jakie związane są z podbojem kosmosu, będącym odzwierciedleniem wielkiej gry mocarstw, toczącej się na naszych oczach. Szczególnie w kontekście wojny w Ukrainie oraz rosnącej roli Chin, lektura książki przez polskie elity polityczne i naukowe przyczyni się do zwiększenia świadomości związanej z bezpieczeństwem narodowym. Publikacja będzie więc stanowić ważny punkt odniesienia dla osób zajmujących się kwestiami politycznymi i międzynarodowymi – dla polityków, politologów, myślicieli politycznych, decydentów i aktywistów, w instytucjach rządowych i samorządowych, na uczelniach, w think-tankach i organizacjach pozarządowych, oraz w mediach, wśród których planowane jest prowadzenie akcji promocyjnej w tym debat z najważniejszymi ekspertami w dziedzinie kosmicznej ekspansji. Książka ta wreszcie będzie stanowić ważną pozycję dla dydaktyków prowadzących zajęcia na uczelniach, przede wszystkim na kierunkach politologicznych, ale także dla nauczycieli szkół średnich, w których podstawa programowa wiedzy o społeczeństwie obejmuje zagadnienia związane ze stosunkami międzynarodowymi, co obejmuje także problematykę polityki kosmicznej.

O autorze:

Everett C. Dolman jest profesorem porównawczych studiów wojskowych w Kolegium Dowództwa i Sztabu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (ACSC). W swojej pracy skupia się na stosunkach międzynarodowych i teorii kosmosu. Został zidentyfikowany jako pierwszy teoretyk przestrzeni kosmicznej Air University. Autor książki „Astropolityka” ma zróżnicowaną karierę zawodową. Służył w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA i w Dowództwie Kosmicznym Stanów Zjednoczonych, zanim uzyskał doktorat z nauk politycznych na Uniwersytecie Pensylwanii w 1995 roku. Wykładał w The College of William Mary, Southern Illinois University-Edwardsville i Berry College, zanim objął swoje obecne stanowisko w Maxwell AFB w Alabamie.
Jego opublikowane prace to „Astropolitik: Classical Geopolitics in the Space Age”; „Stan wojownika: jak organizacja wojskowa kształtuje politykę”; „Czysta strategia: władza i zasada w epoce informacyjnej” i inne. Jest autorem licznych rozdziałów w książkach, a także artykułów dla m.in. Journal of Strategic Studies, Comparative Strategy, Journal of Small Wars and Insurgencies, Soviet and Post-Soviet Review, Citizenship Studies, Politics and Society, Journal of Political and Military Sociology i wielu innych. Dr Everett Dolman jest także współzałożycielem i emerytowanym redaktorem czasopisma Astropolitics: The International Journal of Space Power and Policy.

Fragmenty z recenzji:

“ASTROPOLITIK” jest gęsta od faktów – jej warstwa informacyjna jest również ogromną zaletą. Dzięki tej lekturze możemy zapoznać się z podejściem najważniejszych państw do zagadnień rozwoju technologii i eksploracji kosmosu w XX wieku. Zastosowanie zasad geopolitycznych pozwala nam zrozumieć ramy przyszłej rywalizacji proponowane przez autora. Geopolityka i realizm autora pozbawiają nas złudzeń co do jej charakteru. Konkurencja międzynarodowa, a zwłaszcza między mocarstwami będzie narastała, a międzyplanetarny wyścig zbrojeń wymaga szczególnie wrażliwego podejścia żeby uniknąć katastrofy realnych gwiezdnych wojen. – Robert Kuraszkiewicz, publicysta, przedsiębiorca i menadżer. Autor książki “Polska w nowym świecie”.

Książka Everetta Dolmana jest bardzo dobrym wstępem do tego, żeby rozpocząć eksplorację tematów związanych z kosmosem. Jest wręcz podstawowym podręcznikiem do tego, żeby zrozumieć na czym polega porządek w przestrzeni kosmicznej, jaka jest rola samej Ziemi, jaka jest rola każdej z orbit okołoziemskich, księżyca i przestrzeni około księżycowej. – dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel Strategy&Future, dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie.

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 3000* zł otrzymasz:

 • kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji
  do dnia wpłaty oraz na książkę „Astropolitik” po publikacji
 • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (obowiązuje do 10.11.2023)
 • zaproszenie do zamkniętej grupy darczyńców na Facebooku oraz Twitterze [x.com] prowadzonej przez Nową Konfederację

* prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i potwierdzenie zgody na wpisanie na listę darczyńców

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 1000* zł otrzymasz:

 • kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na trzy książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji
  do dnia wpłaty oraz na książkę „Astropolitik” po publikacji
 • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (obowiązuje do 10.11.2023)
 • zaproszenie do zamkniętej grupy darczyńców na Facebooku oraz Twitterze [x.com] prowadzonej przez Nową Konfederację

* prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i potwierdzenie zgody na wpisanie na listę darczyńców

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 500* zł otrzymasz:

 • kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na jedną książkę, która ukazała się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz na książkę „Astropolitik”
  po publikacji
 • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (obowiązuje do 10.11.2023)
 • zaproszenie do zamkniętej grupy darczyńców na Facebooku oraz Twitterze [x.com] prowadzonej przez Nową Konfederację

* prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i potwierdzenie zgody na wpisanie na listę darczyńców

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 100* zł otrzymasz:

 • kod rabatowy uprawniający do 95% rabatu na e-book „Astropolityki” po publikacji
 • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (obowiązuje do 17.09.2023)

*prosimy o kontakt mailowy w celu udostępnienia rabatu i potwierdzenie zgody na wpisanie na listę darczyńców

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną od 1 zł otrzymasz:

• zaproszenie do zamkniętej grupy darczyńców na Facebooku prowadzonej przez Nową Konfederację

Darowizny można również kierować na rachunek bankowy
Wydawnictwa "Nowej Konfederacji":
Numer konta: 25 1560 0013 2376 9529 1000 0004
Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
IBAN: PL 25 1560 0013 2376 9529 1000 0004
Tytuł: Darowizna na cele statutowe – wydanie Dolmana


Wpisz kwotę, którą chcesz przekazać na rzecz
Wydawnictwa Nowej Konfederacji (Tpay)

Wsparcie przez PayPal

Przewidywana data premiery JESIEŃ 2023