“O dwóch takich, co podzieliły Polskę”

prof. Antoni Dudek

wywiad rzekę prowadzi Natalia Kołodyńska-Magdziarz

Minione 30 lat to jeden z najlepszych okresów w dziejach Polski. Mogło być jednak o wiele lepiej. Polscy politycy po 1989 roku nie wykorzystali wielu szans, jakie stworzyła nam skuteczna ucieczka z rosyjskiej strefy wpływów, będąca – obok zbudowania fundamentów zdrowej gospodarki rynkowej – najważniejszym osiągnięciem lat 90.

Głównym, choć nie jedynym, bohaterem tej książki stały się dwie partie, które po 2005 roku zdominowały polską politykę, oraz ich liderzy. Książka odpowiada na pytania, w jaki sposób kształtowała się polska polityka w ostatnich latach oraz jakie mogą być tego konsekwencje dla Polski. Kraju, który zawdzięcza swój sukces w dużej mierze dobrej koniunkturze międzynarodowej, która niestety się kończy, o czym dobitnie przypomniała nam wojna na Ukrainie.

Profesor Antoni Dudek
Antoni Dudek - (ur. 1966 r.) – politolog i historyk, profesor zwyczajny w Instytucie Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W l. 1989-2014 wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim. W l. 2011-16 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej i jej ostatni przewodniczący. Autor i współautor kilkunastu książek z zakresu historii Polski w XX wieku oraz dziejów polskiej myśli politycznej. Najważniejsze prace w jego dorobku dotyczą dziejów Polski pod rządami komunistycznymi, transformacji ustrojowej oraz przemian systemu politycznego współczesnej Polski. Mieszka w Warszawie.

Misją Wydawnictwa Nowej Konfederacji jest tworzenie wiedzy pozwalającej zrozumieć epokowe przemiany polityczne naszych czasów i przygotowywać się na nie oraz formowanie elit zdolnych udźwignąć związane z tym wyzwania. Jeśli uważasz, że poruszamy idee ważne dla Polski pomóż nam wydać książkę, która będzie ważnym głosem w sprawie polskiej polityki. Dołącz do grona osób aktywnie wspierających dialog o polskiej historii po transformacji.

• wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty, książkę “O dwóch takich, co podzieliły Polskę” po publikacji oraz wszystkie książki, które ukażą się do końca roku
  • roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

• wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz książkę “O dwóch takich, co podzieliły Polskę” po publikacji
  • roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

• trzy wybrane książki wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę “O dwóch takich, co podzieliły Polskę” po publikacji
  • półroczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

• wybraną książkę Wydawnictwa Nowej Konfederacji oraz książkę “O dwóch takich, co podzieliły Polskę” po publikacji
  • kwartalny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 200 zł otrzymasz:

• książkę “O dwóch takich, co podzieliły Polskę” po publikacji
  • dwumiesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

• e-book książki “Koniec Kościoła jaki znacie” po publikacji
  • dwumiesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną od 1 do 99 zł otrzymasz:

• miesięczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

Numer konta na: 25 1560 0013 2376 9529 1000 0004
Tytuł: Darowizna na cele statutowe - książka: O dwóch takich, co podzieliły Polskę.