Świat w cieniu wojny

Robert Kuraszkiewicz

Opis

Odkryj Świat w cieniu wojny. Najnowsza książka Wydawnictwa Nowej Konfederacji to wybór najważniejszych tekstów Roberta Kuraszkiewicza, których publikacja rozpoczęła się 26.01.2022 roku artykułem “Dlaczego Rosja zaatakuje Ukrainę”. Autor przedstawia konsekwencje geopolityczne toczącej się wojny, kładąc nacisk na nowy porządek światowej polityki. Obejmują one między innymi chiński program budowy broni jądrowej, wyścig technologiczny, zmiany w strategiach głównych graczy europejskich (Niemiec i Francji), geostrategiczną rolę transformacji energetycznej oraz kwestię ukraińską w kontekście integracji z Zachodem. W nowym eseju napisanym specjalnie dla tego wydania książki autor przedstawia wizję rozmów pokojowych po zakończeniu walk oraz analizy relacji pomiędzy USA, Unią Europejską, Chinami, Rosją i wewnątrz UE. Wstęp do publikacji napisał profesor Aleksander Hall.

Świat w cieniu wojny to głębokie i unikatowe spojrzenie na fundamentalne zmiany w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Autor ocenia polską politykę i przedstawia postulaty dotyczące efektywnego realizowania polskiego interesu narodowego w zmieniających się realiach światowej i europejskiej polityki.

O Autorze:

Robert Kuraszkiewicz – stały współpracownik Nowej Konfederacji. W latach 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, publicysta, przedsiębiorca i menadżer, w latach 2011 – 2016 Vice prezes i Prezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, w latach 2016 – 2020 Vice Prezes i prezes Banku Pocztowego, w latach 1997 – 1998 w ramach programu East Central European Scholaship Program odbywał między innymi praktyki w Center for Strategic and International Studies Washington D.C. autor książki “Polityka Nowoczesnego Patriotyzmu”. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. Autor książki “Polska w nowym świecie”.

• wszystkie książki, które ukazały się w Wydawnictwie Nowej Konfederacji do dnia wpłaty oraz książkę „Świat w cieniu wojny” po publikacji
  • wpis na Listę Darczyńców, która zostanie umieszczona w książce (dotyczy wpłat zaksięgowanych do 08.06.2023)
  • roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl

• roczny dostęp do portalu nowakonfederacja.pl